Historie firmy BEAS, a.s.

Akciová společnost BEAS byla založena 11. března 1991 v Hradci Králové, a to 2 fyzickými a 1 právnickou osobou. V listopadu téhož roku společnost v rámci privatizace ve veřejné dražbě vydražila pekárnu Lično a tím se pekárenská výroba stala na následujících dvacet let hlavní činností.

  • V roce 1999 firma převzala cukrářskou výrobu v Letohradě a tím ještě doplnila sortiment tradičního českého pečiva o cukrářské výrobky.
  • V roce 2015 firma dokončila výstavbu nové pekárny „na zelené louce“ v Choustníkově Hradišti v oblasti Podkrkonoší. Pekárna je vybavena zcela novou nejmodernější technologií pro výrobu běžného pečiva, chleba a jemného pečiva.

V současné době v a. s. BEAS pracuje přes 240 zaměstnanců a svými pekařskými a cukrářskými výrobky zásobuje většinu území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Jediným akcionářem společnosti je ing. Bedřich Syrovátko. Společnost má rovněž pobočku v zahraničí a působí i v oblasti energetiky.

Společnost BEAS, a.s. je členem Potravinářské komory České republiky, Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů a také Hospodářské komory.

Další informace k samotné historii pekárny Lično najdete zde.

Další informace k pekárně Choustníkovo Hradiště najdete zde.